nonpasaran

İndirme Yöneticinizi Chrome Menüsüne Ekleyin

Google Chrome ve ChromePlus uzantı desteğinin gelmesi ile birlikte gittikçe daha fazla kitleye hitap etmeye başladı. Uzantı desteği ise hem tarayıcınızı kişiselleştirme anlamında hem de kullanım konforunu arttırmak anlamında oldukça önemli. Ancak bu durum beraberinde bir kargaşayı getiriyor. Binlerce uzantı var ve hangisinin kullanışlı olduğu tamamen göreceli. Bu yüzden sıkı bir Chrome ve ChromePlus kullanıcısı olduğum halde bu konuya girmemeye özen gösteriyorum. Bu yazı bir istisna olacak çünkü herkes için kullanışlı olduğunu düşündüğüm bir uzantıyı anlatacağım: DM-Bridge.
Uzantının işlevi sisteminizde yüklü olan indirme yöneticisini (Download Manager) Chrome'un sağ tuş menüsüne eklemek. Aynı zamanda bir bağlantıya Ctrl + Alt tuşlarına basıp sol tuşladığınızda da uzantıya tanımladığınız indirme yöneticisi otomatikman indirmeye başlıyor. Uzantının desteklediği indirme yöneticileri şunlar;

BitComet, Download Master, FlashGet 2, FlashGet 3.x, FlashGet Mini, FlashGet, Free Download Manager, FreshDownload, GetRight, GigaGet, HiDownload, InstantGet, Internet Download Accelerator, Internet Download Manager, LeechGet 2002, LeechGet, Mass Downloader, Net Transport 2, Net Transport, NetAntsOrbit, QQDownload, ReGet, Star Downloader, Thunder (Old), Thunder Mini, Thunder Web, Thunder, TrueDownloader, WellGet, iGetter, wxDownload Fast


Eğer bunlardan herhangi biri sisteminizde kurulu ise tek yapmanız gereken uzantının ayarlarından seçmek;

Eğer indirme yöneticiniz farklı ise Custom seçeneğini işaretleyerek indirme yöneticinizin kurulu olduğu dizinin tam adresini yazabilirsiniz. Ben JDownloader ile denedim ancak başarılı olamadım. Belki biraz uğraşınca olurdu ama uğraşmadım.
Daha önce de söylediğim gibi bir şey indirmek istediğinizde bağlantıya sağ tıklamanız ve dilediğiniz indirme yöneticisini seçmeniz yeterli;Tabii Ctrl+Alt Sol tıklama yolunu da kullanabilirsiniz. Uazantının resmi sayfası ise burası.


Eğer halen Chrome kullanmıyorsanız stabil sürümü buradan, Beta sürümü buradan, Geliştiriciler için olan sürümü buradan, Canary sürümü (Betadan betaya güncellenen sürüm denilebilir) buradan, Snapshot'ları ise buradan indirebilirsiniz. Canary sürümü stabil sürüm ile paralel kullanmanız mümkün. ChromePlus'ı ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item